Invalda Invl AB

01/23/2023 | Press release | Distributed by Public on 01/23/2023 03:31

„Mundus Bridge Finance“ įsigis iki 7 mln. eurų...

Privačios skolos fondas "Mundus Bridge Finance" pasirašė trejų metų trukmės sutartį su Latvijos vartojimo paskolų įmone "Finto Capital" dėl 7 mln. eurų obligacijų įsigijimo. Sutarties pasirašymo metu fondas atliko pirmąjį, 830 tūkst. eurų vertės obligacijų, įsigijimo sandorį.

"Finto Capital" teikia fiziniams asmenims naudotų automobilių lizingo ir atgalinio lizingo paslaugas Latvijoje. Bendrovė orientuota į stabilias pajamas gaunančius klientus, kurie siekia įsigyti naudotą, iki 15 tūkst. eurų kainuojantį automobilį. Šiuo metu "Finto Capital" paskolų portfelio vertė prieš atidėjinius siekia 2 mln. eurų.

Per pastaruosius penkerius aktyvios veiklos metus įmonės procesai buvo optimizuoti, o vadovybė jau turi sukaupusi reikiamą patirtį tvariai augti ir užimti svarbią rinkos dalį ateityje. Bendrovės konservatyvus rizikos valdymas ir IT sprendimais paremtas veiklos modelis yra svarbūs faktoriai, lemiantys investicijos patrauklumą "Mundus Bridge Finance" fondo dalyviams", - sako "Mundus" partneris Martynas Grikinis.

"Finto Capital" išskirtinis konkurencinis pranašumas rinkoje - pačios bendrovės sukurta IT sistema, kurioje yra integruotas automobilių prekyba užsiimančių partnerių tinklas. Potencialus klientas, išsirinkęs automobilį prekybos vietoje, gali paprašyti partnerių tiesiogiai pateikti paraišką finansavimui gauti. Dėl automatizuotos klientų kreditingumo ir automobilių vertinimo sistemos "Finto Capital" priima finansavimo sprendimą vos per 15 minučių. Tai užtikrina sklandų ir greitą paskolų išdavimo procesą bei leidžia sumažinti veiklos kaštus.

"Griežtesnė reguliacinė aplinka Latvijoje padėjo įtvirtinti apdairų ilgalaikį nebankinių lizingo bendrovių verslo modelį ir aukštus veiklos standartus, kurie padėjo stabilizuoti senesnių kaip 5 metai automobilių finansavimo rinką, kai bankų finansavimas automobilių segmente nepasikeitė ir išliko ribotas. Esame sėkmingai patobulinę įmonės verslo veiklos procesus ir matome potencialą rinkoje, todėl bendradarbiavimas su "Mundus Bridge Finance" fondu, sukaupusiu daug profesionalios patirties apie vartojimo paskolų rinkos specifiką, suteiks mums stabilumo didinant finansavimo apimtis šiame rinkos segmente" , - sako "Finto Capital" įkūrėjas Rihards Behmanis.

Dar 2019 metais Latvijoje buvo įgyvendinta vartojimo paskolų rinkos reguliavimo reforma, kurios vienas iš elementų yra aukštesni veiklos licencijos kapitalo reikalavimai. Nepaisant sudėtingesnių veiklos sąlygų, nebankinių lizingo bendrovių paskolų portfelio rinkos vertė kasmet nuosekliai augo, o portfelio kokybė stabiliai gerėjo. "Finto Capital" preliminariais duomenimis, 2021 metų pabaigoje bendra tokių paskolų portfelio vertė siekė 48 mln. eurų, per pastaruosius 12 mėnesių išaugo 9,5 proc.

Atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas "Mundus Bridge Finance" siekia ilgalaikės stabilios grąžos teikdamas laikinąjį finansavimą (angl. bridge financing) įvairaus pobūdžio projektams ir investuodamas į sparčiai augančio alternatyvaus finansavimo sektoriaus įmonių neviešai platinamus skolos vertybinius popierius. Fondą valdo turto valdymo bendrovė "Mundus". Fondas nuo veiklos pradžios 2015 metų gegužę jau atliko 19 sandorių, o fondo valdomas turtas viršijo 26 mln. eurų.

Nuo 2018 metų vasario kontrolinį "Mundus" akcijų paketą valdo Baltijos šalyse pirmaujančiai investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei priklausanti bendrovė "INVL Asset Management". Įgyvendinus pasirašytą susitarimą, "INVL Asset Management valdys 100 proc. "Mundus" akcijų.

Apie INVL grupę

INVL - tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,75 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.