Vilnius University

01/23/2023 | News release | Distributed by Public on 01/23/2023 05:56

Meinuto universitetas tapo naujuoju „Arqus“ aljanso nariu

Prie "Arqus" aljanso, kuriam priklauso Vilniaus universitetas (VU), prisijungė naujas narys - Meinuto (Maynooth) universitetas (Airija). Nuo šiol jau devyni aljanso nariai toliau sieks kurti į ateitį ir mokslinius tyrimus orientuotą atvirą ir integruotą Europos universitetą. "Arqus" koordinatorius ir "Arqus" vykdomasis vadovas pirmą kartą Meinuto universitete oficialiai apsilankė sausio 20 d.

Europos universitetų aljansas "Arqus" nuoširdžiai sveikina Meinuto universitetą tapus devintuoju visaverčiu aljanso nariu ir užbaigus 2021 m. pradėtą plėtros strategiją. Meinuto universitetas į aljansą įsitraukia kaip dinamiška, sparčiai auganti ir aukščiausią mokslinių tyrimų lygį palaikanti institucija. Tuo tarpu naujų kalbų ir naujos kultūros įsiliejimas užtikrina strategiškai aljansui svarbią įvairovę.

Kaip buvo numatyta 2021 m., aljansas patvirtino plėtros strategiją. Ja siekiama įtraukti naujų narių, taip stiprinant jo paneuropinį statusą ir vykdant "Arqus" misiją - užtikrinti įtraukų sisteminį poveikį, remiantis naujų panašaus profilio institucijų naujuose geografiniuose, kultūriniuose ir kalbiniuose regionuose sukuriama pridėtine verte.

Prieš metus prie "Arqus" prisijugė Minjo (Portugalija) ir Vroclavo (Lenkija) universitetai. Dabar aljansas džiaugiasi nauju nariu.

Iš kairės: Profesorė Dorothy Kelly ("Arqus" aljanso koordinatorė ir Granados universiteto tarptautiškumo prorektorė), profesorius Patrick McCole (Maynooth universiteto tarptautinis viceprezidentas), profesorė Eeva Leinonen (Maynooth universiteto prezidentė), Fernando Galán (Arqus vykdomasis direktorius).

Meinuto universitetas - tai tarptautiniu mastu pripažinta institucija, įsikūrusi už 25 kilometrų nuo Dublino, Airijoje. Jis yra sparčiausiai augantis šalies universitetas. "Times Higher Education" (THE) 2022 m. jaunųjų universitetų reitinge Meinuto universitetas buvo išrinktas geriausiu universitetu Airijoje.

Aljansas kaip prioritetines Meinuto universiteto mokslinių tyrimų sritis įvardijo skaitmeninę transformaciją ir duomenis, klimato kaitą ir tvarumą bei Europos integraciją. Be to, priimdamas "Scholars at Risk Europe" ir skatindamas Airijos sektorius padėti Ukrainos studentams ir mokslininkams patekti į Airijos aukštojo mokslo sistemą, Meinuto universitetas pademonstravo savo įsipareigojimą plėsti dalyvavimą ir didinti įtrauktį.

2022 m. birželio 16 d. Meinuto universitetas atšventė savo 25-ąjį gimtadienį. Ši aukštoji mokykla oficialiai įsteigta kaip autonominis universitetas 1997 m., tačiau jo ištakos siekia seniausios Airijoje mokymosi įstaigos - Karališkojo Šv. Patriko koledžo - įkūrimą 1795 m. Taigi Meinuto universitetas semiasi įkvėpimo iš daugiau nei 200 metų švietimo ir mokslo paveldo.

Meinuto universitete studijuoja daugiau nei 15 000 studentų iš daugiau nei 100 šalių. Universitetas siūlo įvairias bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijų programas humanitarinių, gamtos ir inžinerijos, socialinių, verslo, teisės ir švietimo mokslų srityse. Universitetas taip pat siūlo daugybę tarptautinių programų ir partnerysčių.

Meinuto universitetas su kitais aštuoniais "Arqus" partneriais dalijasi gausia bendradarbiavimo projektų vykdymo patirtimi ir bendru profiliu kaip tarptautinė institucija, vykdanti išsamius mokslinius tyrimus ir smarkiai įsitraukusi į regioninę veiklą.

Meinuto universitetas jungiasi prie daugiau nei 320 000 studentų, 24 000 mokslininkų ir tyrėjų bei 17 000 profesionalių darbuotojų, kurių misija - siekti Europos aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir inovacijų pertvarkos glaudžiai bendradarbiaujant ir laipsniškai integruojantis, kad drauge kurtų teisingą ir tvarią ateitį. Aljansas siekia:

  • Ugdyti kritiškai mąstančius ir socialiai aktyvius Europos piliečius, pasirengusius mokymuisi visą gyvenimą, nė vieno nepaliekant nuošalyje.
  • Kurti puikias, atviras, į iššūkius orientuotas, inovatyvias ir reflektyvias žinias.
  • Būti įsipareigojusiu daugiapakopiu visuomeniniu ir pasauliniu žaidėju. Pašalinti kliūtis, trukdančias našiam bendradarbiavimui.

"Arqus" aljanso koordinatorė ir Granados universiteto tarptautiškumo prorektorė Dorothy Kelly teigia: "Meinuto universiteto prisijungimas prie "Arqus" aljanso mums yra nuostabi žinia. Esame nepaprastai dėl to laimingi. Meinuto universitetas yra tvirtai įsipareigojęs palaikyti pusiausvyrą tarp mokymosi, mokymo ir mokslinių tyrimo vykdymo, į visus tris žvelgiant kaip į lygiaverčius universiteto misijos aspektus. Be to, universitetas tvirtai laikosi įsipareigojimo skatinti lygybę ir įvairovę. Tai yra pagrindinės aljanso vertybės."

Meinuto universiteto prezidentė prof. Eeva Leinonen sakė: "Bendradarbiavimas tarp skirtingų disciplinų, šalių ir kultūrų yra nepaprastai vertingas sprendžiant problemas, su kuriomis susiduriame būdami globalia visuomene. Europos universitetų aljansas suteikia mums tokią galimybę. Džiaugiamės "Arqus" aljanse radę šį bendrą tikslą. Nekantraujame pradėti dirbti su šia garbinga kolegiškų institucijų grupe ir džiaugiamės aljanso teikiamais privalumais studentams, darbuotojams ir Europos visuomenei."

"Arqus" stengsis užtikrinti, kad Meinuto universitetas šioje naujoje aljanso stadijoje jaustųsi kuo patogiau. Kaip byloja airių patarlė, "ní neart go cur le chéile" arba "vienybėje yra stiprybė", arba "drauge mums geriau".