Results

Moneta Money Bank a.s.

06/25/2021 | Press release | Distributed by Public on 06/25/2021 06:12

MONETA pomůže klientům postiženým tornádem, přes svou nadaci je oddluží

MONETA pomůže klientům postiženým tornádem, přes svou nadaci je oddluží

25. 6. 2021 MONETA Money BankPraha

Klienti banky z oblasti Hodonínska a Břeclavska, kteří včera v podvečer vlivem tornáda utrpěli silné materiální škody, mohou prostřednictvím nadace MONETA Clementia požádat banku o odpuštění svých finančních závazků, které vůči ní mají.

'Jsme připraveni podat pomocnou ruku všem, které tato nesmírná tragédie postihla, kteří mají k naší bance klientský vztah a mají u nás sjednány úvěry nebo hypotéky,' potvrdil předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný.

Klienti mohou o pomoc požádat prostřednictvím online formuláře na stránkách Nadace MONETA Clementia www.clementia.cz. Banka dá následně do jednoho dne od obdržení žádosti vědět, zda je formálně v pořádku, či potřebuje doplnění. Správní rada nadace následně rozhodne, zda žádosti o oddlužení vyhoví. 'Pokud ano, připraví nadace potřebné kroky k oddlužení, klient pak na konci celého procesu obdrží certifikát o oddlužení,' popsala proces fungování nadace tisková mluvčí Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

Materiální škody na majetku banka eviduje i v rodinách svých zaměstnanců v místních pobočkách v Břeclavi a Hodoníně. Pro tyto účely alokovala finanční podporu ze zaměstnaneckého sociálního fondu. Samotné pobočky byly ničivým tornádem poničeny minimálně a jsou od dnešních ranních hodin v běžném provozu.

Zuzana Filipová
ředitelka komunikace a ESG