Netflix Inc.

09/14/2021 | Press release | Archived content

'Grendel' yepyeni bir Netflix dizisinde iyi ve kötü kahraman arasındaki sınırda dolaşıyor →

--Başrolde diziye adını veren kanunsuz kahraman Grendel/Hunter Rose'u canlandıran Abubakr Ali var--

--Yardımcı oyuncu kadrosunda Brittany Allen, Julian Black Antelope, Kevin Corrigan, Emma Ho, Andy Mientus, Jaime Ray Newman, Erik Palladino ve Madeline Zima gibi isimler yer alıyor--

--Matt Wagner'ın imzasını taşıyan ödüllü popüler Dark Horse çizgi romanlarından uyarlanan yepyeni dizide Andrew Dabb senarist ve dizi sorumlusu olarak görev alacak --

 • Netflix, Matt Wagner/Dark Horse imzası taşıyan ödüllü popüler çizgi romanlardan tanıdığımız maskeli kanun kaçağından uyarlanan yepyeni bir dizi olan Grendel için yeşil ışık yaktı.

 • Bölüm sayısı: 8

 • Dizi Özeti: Matt Wagner'ın çığır açan çizgi roman serisinden uyarlanan Grendel, yetenekli bir eskrimci, yazar ve suikastçı olan Hunter Rose'u konu alıyor. Kaybettiği aşkının ölümünün intikamını almak isteyen Hunter Rose, New York'un suçla dolu yeraltı dünyasıyla savaşa girer. Ama bu süreçte onları alt etmek yerine onlardan biri oluverir.

 • Senarist/Dizi Sorumlusu/Baş Yapımcı: Andrew Dabb (Resident Evil, Supernatural)

 • Baş Yapımcılar: Dark Horse Entertainment'tan Mike Richardson (The Umbrella Academy, Hellboy), Keith Goldberg (The Umbrella Academy, Resident Alien), Chris Tongue (Polar, Splinter) ve çizgi roman sanatçısı Matt Wagner.

 • Dizi bir Netflix yapımı ve Netflix'in Dark Horse Entertainment ile ilk bakış anlaşmasının bir ürünü. Netflix ve Dark Horse'un daha önce iş birliği yaptığı yapımlar arasında popüler dizi The Umbrella Academy ve Jonas Åkerlund'un uzun metrajlı filmi Polar yer alıyor. Şu sıralar Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles adlı animasyon dizinin yapımını da birlikte üstleniyorlar.

 • Oyuncu kadrosunun başını diziye adını veren 'Grendel'/'Hunter Rose' rolünü canlandıran Abubakr Ali (Power Book II: Ghost, Katy Keene ve Billy Porter'ın yönettiği, yakında gösterime girecek uzun metrajlı Orion Pictures/Killer Films filmi What If'te başrol oyuncusu) çekiyor. -- FOTOĞRAF

 • Oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimlerden bazıları şunlar:

  • Jaime Ray Newman (Dopesick, Zaman Yolcusunun Karısı), 'Jocasta Rose' rolünde -- FOTOĞRAF

  • Julian Black Antelope (The Flash, Debris), 'Argent' rolünde -- FOTOĞRAF

  • Madeline Zima (Californication, Hacks), 'Liz Sparks' rolünde -- FOTOĞRAF

  • Kevin Corrigan (Scenes from an Empty Church, The Get Down), 'Barry Palumbo' rolünde -- FOTOĞRAF

  • Emma Ho (Star Trek: Strange New Worlds, The Expanse), 'Stacy Palumbo' rolünde -- FOTOĞRAF

  • Erik Palladino (The Marvelous Mrs. Maisel, Watchmen), 'Teddy Ciccone' rolünde -- FOTOĞRAF

  • Brittany Allen (What Keeps You Alive) 'Annabelle Wright' rolünde -- FOTOĞRAF

  • Andy Mientus (The Flash, Dolly Parton's Heartstrings) 'Larry Stohler' rolünde -- FOTOĞRAF

 • Grendelyaratıcısı Matt Wagner: 'En uzun soluklu bağımsız çizgi roman serilerinden biri olan GRENDEL efsanesinin nihayet ekranlar için canlı çekim bir diziye dönüşecek olmasından müthiş bir heyecan duyuyorum. İnanılmaz derecede yaratıcı ekibimiz, yıldızlarla dolu kadromuz ve Dark Horse Entertainment, bu kışkırtıcı uyarlamanın yapımını üstlenmek üzere dizi sorumlusu Andrew Dabb'in titiz rehberliğinde Netflix ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği, karakterlerimi ve konseptlerimi yepyeni bir izleyici kitlesiyle buluştururken çizgi romanın sıkı hayranlarını da sürprizleriyle heyecanlandırmayı bilecek. Özellikle de Abubakr Ali'nin Grendel/Hunter Rose karakterine hayat verecek olması beni heyecanlandırıyor. O, bu rol için yıllardır zihnimde canlandırdığım karizma, tarz ve olmazsa olmaz gerginliğin vücut bulmuş hâli.'

Dark Horse Entertainment Hakkında

Dark Horse Entertainment, Mike Richardson tarafından kendi yayınevi Dark Horse Comics'in yan şirketi olarak 1992'de kuruldu. Şirketin büyük ses getiren ilk yapımları (MASKE ve ZAMAN POLİSİ), Richardson'ın yaratımlarından uyarlandı ve DHE bugüne kadar Emmy ödüllü belgesel MR. WARMTH: THE DON RICKLES PROJECT de dâhil olmak üzere, 30'un üzerinde dizi ve filme imza attı. Şirketin yakın tarihli projeleri arasında Syfy kanalı için hazırlanan dizi DARK MATTER ve Victor Santos'un karanlık çizgi romanından uyarlanan, Mads Mikkelsen'in başrolde olduğu hit Netflix filmi POLAR yer alıyor. Gerard Way (My Chemical Romance) ve Gabriel Bá imzalı çizgi romandan uyarlanan Netflix orijinal dizisi THE UMBRELLA ACADEMY'nin üçüncü sezonu, CBS All Access'te yayınlanan, Emmy ödüllü oyuncu Michael Chiklis'in başrolde olduğu COYOTE ve Syfy için hazırlanan, Peter Hogan ve Steve Parkhouse imzalı çizgi romandan uyarlanan, Alan Tudyk'in (Firefly) rol aldığı RESIDENT ALIEN ise şirketin devam eden projeleri arasında. Yakında Netflix'te yayınlanacak projeler arasındaysa Stan Sakai'nin ödüllü çizgi roman serisinden uyarlanan çocuklara yönelik animasyon dizisi SAMURAI RABBIT: THE USAGI CHRONICLES yer alıyor.

Biz Kimiz?

Netflix, 209 milyondan fazla kullanıcıya ödüllü filmler, eğlenceli diziler, nefes kesen belgeseller ve çok daha fazlasını sunan dünyanın lider eğlence servisidir. Üyelerimiz istedikleri her türlü içeriği istedikleri zaman, istedikleri yerde izlemenin keyfini çıkarır. Hem de reklamsız ve kesintisiz bir şekilde. Dilerlerse, sevdikleri filmleri ve dizileri cihazlarına indirerek izleyebilir ve diledikleri zaman üyeliklerini kolayca iptal edebilirler.