Cabinet of Ministers of Ukraine

10/22/2021 | Press release | Distributed by Public on 10/22/2021 09:37

Юлія Лапутіна обговорила розвиток ветеранської політики з Послом Естонської Республіки

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела робочу зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Каймо Кууском.

Участь у зустрічі також взяли заступник голови Місії Марґус Герінг, аташе з питань оборони Вагур Мурулайд та заступник Міністра у справах ветеранів України Олексій Ілляшенко.

Юлія Лапутіна розповіла естонським партнерам про десять стратегічних напрямів Міністерства у справах ветеранів. Зокрема, про створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни та Українського ветеранського фонду, впровадження Системи інформаційних сервісів «е-Ветеран», відновлення здоров'я захисників, постраждалих учасників Революції Гідності та членів їхніх родин.

«На сьогодні в Україні понад 400 тисяч ветеранів, які захищали незалежність України. Якщо говорити про всі категорії, якими опікується Мінветеранів - родини захисників та члени сімей загиблих військових, учасники Революції Гідності, воїни, учасники бойових дій на території інших держав - то цифра складає близько 1,2 мільйона людей, - зазначила Юлія Лапутіна. - Одна з найбільших проблем, яка постала перед нашим Міністерством, - забезпечення житлом ветеранів, які одночасно є внутрішньо переміщеними особами. Це люди, які стали на захист країни, але втратили свої домівки внаслідок російської агресії. Таких захисників в Україні близько чотирьох тисяч, і ми сподіваємося, що вже у наступному році вони будуть забезпечені житлом».

Міністр у справах ветеранів України розповіла про глобальну зміну підходів, що стосуються роботи з українськими Захисниками і Захисницями, які повертаються з фронту.

Вона наголосила, що ветеранська політика сьогодні ґрунтується не тільки на матеріальній допомозі та соціальних питаннях, а й передусім на цінностях, які несуть Захисники: це воля і гідність.

Каймо Кууск подякував Юлії Лапутіній за зустріч та висловив зацікавленість у співпраці з Мінветеранів у питаннях забезпечення прав та інтересів українських захисників.

«Ми вдячні Україні, тому що ваша держава сьогодні стоїть на захисті всієї Європи. Саме тому ми бачимо необхідність у підтримці України, зокрема в обміні досвідом у роботі з колишніми військовослужбовцями», - підсумував Каймо Кууск.