JSW - Jastrzebska Spólka Weglowa SA

11/29/2024 | Press release | Distributed by Public on 11/29/2024 07:16

Poznaliśmy zwycięzców finału konkursu bhp

Poznaliśmy zwycięzców finału konkursu bhp

29.11.2024

Dziś w KWK Pniówek, w ramach obchodów 50-lecia tej kopalni, rozegrano wielki finał XII edycji "Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA". Zwycięzcą został Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka, zdobywając główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych, zaś zespół KWK Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka okazał się najlepszy w klasyfikacji drużynowej.

zdjęcia: Dawid Lach

W konkursie wzięło udział 21 pracowników zatrudnionych w zakładach górniczych JSW, w tym po dwóch pracowników wyłonionych w konkursie przeprowadzonym w danej kopalni i po jednym pracowniku, wyłonionym w XI edycji "Internetowego konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp".

W pierwszym etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Po niezwykle emocjonującej walce do drugiego etapu zakwalifikowało się czterech zawodników z największą liczbą punktów. Drugi etap odbył się w formie wirtualnej rywalizacji trwającej 10 minut. W trakcie przemieszczania się po wytyczonej trasie obejmującej wybrane miejsca i obiekty Jastrzębskiej Spółki Węglowej należało udzielić odpowiedzi na 30 rozmieszczonych na niej pytań wielokrotnego wyboru. Inspiracją dla tej formy rywalizacji była popularna aplikacja "Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360⁰".

Zwycięzca XII edycji konkursu został Jarosław Gąska z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka, który również w pierwszym etapie uzyskał najlepszy wynik. Miejsce drugie zajął Krystian Salamon również z Ruchu Zofiówka, a trzecie Rafał Gembalczyk z Ruchu Borynia. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka, którą reprezentowali: Jarosław Gąska, Krystian Salamon oraz Marcin Spała.

Laureaci odebrali nagrody z rąk Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, Alicji Stefaniak dyrektor departamentu warunków pracy i szkolenia Wyższego Urzędu Górniczego oraz Jacka Walaszczyka dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku.

Podczas wydarzenia wyróżniono także laureatów XI edycji "Internetowego konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp". Zwycięzcami zostali: Krystian Salamon z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka - I miejsce, Rafał Nowak z KWK Pniówek - II miejsce oraz Rafał Chmiela z KWK Pniówek - III miejsce.