Netflix Inc.

06/15/2021 | Press release | Archived content

Klasyczny horror — oficjalny zwiastun i główny materiał wizualny z filmu Roberto de Feo i Paolo Strippoliego→

Rozrywka

15 czerwca 2021
Cały światWłochy

przedstawia

KLASYCZNY HORROR

reżyseria

Roberto De Feo i Paolo Strippoli

występują

Matilda Lutz

Francesco Russo

Peppino Mazzotta

Yulia Sobol

Will Merrick

Alida Baldari Calabria

Cristina Donadio

film NETFLIX

we współpracy z COLORADO FILM

FILM KONKURSOWY NA FESTIWALU W TAORMINIE 2021

Tylko na Netflix - od 14 lipca

Jeśli masz wrażenie, że to wszystko już było, przyjrzyj się uważniej

Obejrzyj i udostępnij OFICJALNY ZWIASTUNTUTAJ

Pobierz OFICJALNY GŁÓWNY MATERIAŁ WIZUALNYTUTAJ

Pobierz PIERWSZE ZDJĘCIATUTAJ

twórca: Loris T. Zambelli

**Prosimy nie udostępniać linku online*

Rzym, 21 maja 2021 r. - Zaprezentowano oficjalny zwiastun i główny materiał wizualny do filmu 'Klasyczny horror', który stanowi hołd dla popularnego we Włoszech gatunku i wykorzystuje tradycyjne motywy, aby stworzyć coś zupełnie nowatorskiego.

Ten nowy film Netflix wyprodukowany przez wytwórnięColorado Film zostanie zaprezentowany w ramach konkursu na 67. Festiwalu Filmowym w Taorminie, który odbędzie się między 27 czerwca a 3 lipca 2021 r. Od 14 lipca film będzie dostępny w serwisie Netflix.

'Klasyczny horror' wyreżyserowali Roberto De Feo i Paolo Strippoli. Scenariusz napisali Lucio Besana, Roberto De Feo, Paolo Strippoli, Milo Tissone i David Bellini. Główne role zagrali Matilda Lutz, Francesco Russo, Peppino Mazzotta, Yulia Sobol, Will Merrick, Alida Baldari Calabria i Cristina Donadio.

Film nakręcono w ciągu 5 tygodni w Apulii i Rzymie.

STRESZCZENIE

Piątka nieznajomych umawia się na wspólny przejazd kamperem. Kiedy zapada zmrok, uderzają w przydrożne drzewo, próbując ominąć zwłoki zwierzęcia. Po odzyskaniu przytomności odkrywają, że znaleźli się na odludziu, a droga, którą jechali, zniknęła. Otacza ich gęsty las, w którym jedynym śladem cywilizacji jest drewniany dom na środku polany. Wkrótce odkrywają, że to siedziba przerażającej sekty. Jak się tu znaleźli? Co naprawdę zdarzyło się po wypadku? Kim są zamaskowane istoty przedstawione na obrazach w domu? Czy będą mogli sobie zaufać na tyle, aby razem spróbować wyrwać się z tego koszmaru?

TWÓRCY

Scenariusz: ROBERTO DE FEO

PAOLO STRIPPOLI

Fabuła: LUCIO BESANA, ROBERTO DE FEO,

PAOLO STRIPPOLI, MILO TISSONE, DAVID BELLINI

Zdjęcia: EMANUELE PASQUET

Scenografia: ROBERTO CARUSO

Kostiumy: SABRINA BERETTA

Miks dźwięku: GIAMPAOLO CATANZARO

Montaż: FEDERICO PALMERINI

Charakteryzacja: ANDREA LEANZA

Fryzury: MASSIMO DE PELLEGRINO

Casting: VALERIA MIRANDA

Muzyka: MASSIMILIANO MECHELLI

Kierownik produkcji: MATTEO TACCHIA

Produkcja: COLORADO FILM

OBSADA

Elisa: MATILDA LUTZ

Fabrizio: FRANCESCO RUSSO

Riccardo: PEPPINO MAZZOTTA

Sofia: YULIA SOBOL

Mark: WILL MERRICK

Chiara: ALIDA BALDARI CALABRIA

Burmistrz: CRISTINA DONADIO

Film NETFLIX

we współpracy z COLORADO FILM

Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 208 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania - bez reklam i zobowiązań.

Colorado Film

Założona w roku 1986 wytwórnia Colorado Film to najważniejsza z firm zrzeszonych w Iven Group. Grupa zajmuje się m.in. produkcją filmów i programów telewizyjnych (Colorado Film) oraz produkcją muzyki (San Isidro). Jedna z jej spółek (Moviement) jest agencją artystyczną.

Firmą zarządza jej założyciel Maurizio Totti, który pełni też funkcję partnera. Od roku 2010 w charakterze dyrektora generalnego i partnera wspiera go Alessandro Usai.

W roku 2017 wytwórnia Rainbow, ważny gracz w branży animacji i treści dla dzieci mający w portfolio 'Klub Winx' i wiele innych tytułów, nabyła pakiet większościowy w firmie Iven. W ten sposób powstała spółka medialna tworząca zarówno animacje, jak i produkcje aktorskie.

Wytwórnia Colorado wyprodukowała ponad 30 filmów, w tym wiele przebojów kinowych (komedia 'Sami bez mamy' była najchętniej oglądanym filmem sezonu 2018/2019 we Włoszech i w grudniu 2019 r. nagrodzono ją Złotym Biletem). Uznawana jest za czołową wytwórnię produkującą komedie, a od niedawna - dzięki współpracy ze scenarzystą i reżyserem Donato Carrisim - także filmy innych gatunków. Partnerami i klientami Colorado są duże włoskie i zagraniczne firmy medialne (m.in. RTI, Medusa, Warner Bros, Sky, Vision Distribution i Studio Canal eTF1).

Wytwórnia zajmuje się też przygotowywaniem i produkcją programów rozrywkowych oraz seriali. Dwudziestą rocznicę obecności w najlepszym czasie antenowym uczciła stworzeniem programu komediowego zatytułowanego po prostu 'Colorado'.

# # #

Kontakt dla mediów:

Paola Menzaghi

[email protected] / +31 689932162

STUDIO LUCHERINI PIGNATELLI

[email protected] | 06 8084282

Gianluca Pignatelli / [email protected]

Benedetta Lucherini / [email protected]

Daniele Massironi / [email protected]