Vilnius University

09/19/2023 | News release | Distributed by Public on 09/19/2023 05:49

Vilniaus universitete lankėsi EMBO direktorė prof. Fiona Watt

Rugsėjo 19 d. Vilniaus universitete (VU) lankėsi Europos molekulinės biologijos organizacijos (EMBO) direktorė prof. Fiona Watt. Mokslininkė susitiko su VU mokslo prorektore prof. Edita Sužiedėliene.

"Bendradarbiavimas su EMBO VU mokslininkams atveria unikalias galimybes. VU džiaugiasi savo mokslininkais, gavusiais EMBO dotacijas, kurios jiems suteikė galimybę kurti savo laboratorijas, tapti EMBO jaunųjų tyrėjų tinklo nariais ir taip megzti ryšius tarptautinėje tyrėjų bendruomenėje. Įvairiomis EMBO priemonėmis ir parama dalyvauti tarptautinėse konferencijose, kursuose, vizituose aktyviai naudojasi ir VU jaunieji tyrėjai. Prof. F. Watt vizitas tik patvirtina Vilniaus universiteto mokslininkų sėkmę ir įdirbį gyvybės mokslų srityje", - sako prof. E. Sužiedėlienė.

Vėliau prof. F. Watt vyko į VU Gyvybės mokslų centrą, kuriame ją pasitiko centro direktorius prof. Daumantas Matulis. Prof. F. Watt susirinkusiems pristatė EMBO programas ir veiklas. EMBO stipendijas gavę Gyvybės mokslų centro mokslininkai dr. Algirdas Toleikis ir dr. Jorūnė Sakalauskaitė atliko pristatymus.

Prof. Fiona Watt - britų mokslininkė, labiausiai žinoma dėl indėlio į kamieninių ląstelių biologijos sritį. Oksfordo universitete įgijo ląstelių biologijos daktaro laipsnį, vėliau studijavo podoktorantūros studijose Masačusetso technologijos institute. Savo pirmąją laboratoriją ji įkūrė Oksfordo universiteto Kenedžio reumatologijos institute. Dvidešimt metų dirbo "Cancer Reasearch UK" institute, 2022 m. tapo EMBO direktore. Profesorė analizuoja diferencijuotos ląstelių būsenos suaugusių žmonių audiniuose palaikymą. Ji yra paskelbusi per 280 publikacijų ir gavusi daugybę apdovanojimų.

EMBO yra daugiau nei 1900 mokslininkų vienijanti organizacija, skatinanti kompetenciją gyvybės mokslų srityje Europoje ir už jos ribų. Organizacijos tikslai - remti talentingus mokslininkus visais jų karjeros etapais, skatinti keitimąsi moksline informacija ir padėti kurti geriausių mokslinių rezultatų įgalinančią pasiekti tyrimų aplinką. EMBO padeda jauniems mokslininkams plėtoti mokslinius tyrimus, skatina jų tarptautinį žinomumą ir užtikrina jų mobilumą. Kursuose, seminaruose, konferencijose ir moksliniuose žurnaluose skleidžiama informacija apie naujausius mokslinius tyrimus ir siūloma mokytis metodų, padedančių išlaikyti aukštus mokslinių tyrimų praktikos standartus. EMBO padeda formuoti mokslo ir mokslinių tyrimų politiką, siekdama gauti bendruomenės grįžtamąjį ryšį ir atidžiai sekdama mokslo tendencijas Europoje.

Daugiau informacijos rasite čia.