Ministry of Culture of the Czech Republic

05/04/2021 | Press release | Distributed by Public on 05/04/2021 16:16

Národní muzeum v přírodě částečně otevírá svá muzea

'Od 3. května jsou otevřeny všechny areály Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, prozatím jen exteriéry. Návštěvníci si tak denně od 9.00 do 17.00 mohou udělat příjemnou jarní procházku,' uvedl Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Od soboty 8. května se návštěvním otevírá areál Veselý Kopec, který je součástí Muzea v přírodě Vysočina. 'Vzhledem k nařízeným vládním opatřením sice nejsou možné skupinové prohlídky s průvodcem, ale areál a roubenky budete moci navštěvovat individuálně. Pokud budete mít zájem, tak přítomní průvodci Vám poskytnou konkrétní informace u objektů. Domky památkové rezervace Betlém zůstávají dále zavřené, protože tady nelze splnit přijatá opatření ministerstva zdravotnictví,' uvedla Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina. Areál je otevřen návštěvníkům od 9.00 do 17.00 denně, mimo pondělí.

Zbývající dvě muzea - Muzeum v přírodě Zubrnice a Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích - prozatím zůstávají návštěvníkům uzavřena.

Podrobnější informace o aktuálně otevřených muzeích naleznete na www.nmvp.cz.

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Kontakt:
Ing. Petra Valíčková
pracovník vztahů k veřejnosti
Národní muzeum v přírodě
T: 571 757 143
M: 778 112 577
E: [email protected]